Prezentační večery

Pro prezentační večery je ideální doprovodná hudba ve stylu jazzu a swingu

prezent_vecerSwing Trio
Quartett nebo Quintett Acoustic
Old Fashion Swingers
Old Gold Canal Jazz Band

V rozmanitém nástrojovém složení od basy, klarinetu či saxu a kytary nebo klavíru pro tria s doplněním až po celý orchestr, který může doprovodit např. Sestry Havelkovy.

I tělesa hrající klasickou, vážnou hudbu jsou vhodnou poslechovou kulisou
Dua: housle – klavír; harmonika – klavír; flétna – varhany (cembalo)
Tria: dvoje housle – basa; kytara – housle – basa; housle – violoncello – klavír; flétna – viola – violoncello;
Smyčcová kvarteta: Pražské komorní kvarteto, Smyčcové kvarteto Muza, Ingwin Kvartet.

Klasická hudba

Chcete slyšet klasickou hudbu, ale bojíte se její náročnosti?
Neváhejte a poslechněte si Klárovo kvarteto. Klasický smyčcový kvartet ve složení 1. a 2. housle, viola a violoncello má pro své nástrojové složení upraveny skvosty klasické hudby – Dvořákovy Slovanské tance, úryvky z Novosvětské, Smetanovu Vltavu, Bizetovu Carmen a mnoho jiných. Klasický smyčcový repertoár je samozřejmostí.

klasicka_hudbaPokud se vám smyčcový kvartet líbí, ale hudba by měla být více zábavná? Klárovo kvarteto má v repertoáru celou řadu drobných skladeb – Hermanovu Hello, Dolly!, hity Elvise Presleyho nebo Franka Sinatry, slavné melodie George Gershwina nebo Dukea Ellingtona, slavné muzikálové melodie.

Ars Antiquitatis je komorní soubor hrající renesanční a barokní hudbu v původní interpretaci na dobové nástroje. Nástrojové složení – loutna, barokní kytara, barokní housle, zobcové flétny, viola da gamba nebo cembalo. Možné i v renesančních kostýmech s doplněním o ukázku historických tanců – ideální pro historické interiéry.

Lidová hudba

Cimbálová muzika Studánka nebo dětská cimbálová muzika Rosénka hrají naše písně lidové.
Dětský folklorní soubor Rosénka spojuje lásku k lidové tradici s dětskou bezprostředností.

rosenkaDěti různých věkových kategorií tančí v lidových krojích za zvuku dětské cimbálové muziky.

Vycpálkovci
Soubor písní a tanců Josefa Vycpálka vznikl již v roce 1947 a jeho zakladatel byl jedním z nejvýznamnějších inspirátorů novodobého rozvoje českého folkloru. Vycpálkovci vystupují za doprovodu živé lidové muziky a z jejich vystoupení je vždy cítit radost a láska k lidovým písním a tancům.

Veselka
Milovníci dechové hudby si jistě přijdou na své při poslechu dechové kapely Veselka. Veselka hraje převážně skladby známých jihočeských skladatelů. Jejich skladby úspěšně pronikají do celého světa.